Psi a štěňata - O psech

Dobrý den, vítá Vás kolektiv Happy Zoo. Jsme velice potěšeni, že čerpáte vědomosti, jaká známe psí plemena a informace o psech právě u HappyZoo. Psí plemena dělíme podle standardů FCI, podle využití psa a podle velikosti psa. Každý pes má své specifické rysy povahy a charakter. Psí plemena se vyvíjela z psovitých šelem, které žily ve smečkách. Též můžeme dělit psí plemena na venkovní a domácí plemena. Pes domácí by měl mít pře zimu teplý příbytek stejně jako Vy.

O psech, psí plemena

Psí plemena podle standardů FCI jsou ovčáci a honáčtí psi, pinčové a knírači, teriéři, jezevčíci, špicové, honiči a příbuzné typy, ohaři, retrívři a vodní psi, společenské a toy psi, chrti, neuznaná plemena. Psí plemena podle využití psa jsou lovecká plemena, pastýřská plemena, dekorativní psi, služební plemena, severská plemena. Psí plemena podle velikosti psa jsou velcí psí, střední psi a malí psi. Toto jsou zakladní informace o psech. 

O psech, jak správně chovat

Jak správně chovat psa? V tomto odstavci o psech se Vám bude snažit kolektiv HappyZoo nastínit jak se rozhodovat při výběru psa, každá psí plemena mají své specifické požadavky. Nejdříve by si měl každý chovatel uvědomit, kolik zkušeností má v oblasti chovatelství za sebou. Zkušenější chovatel si může vybrat psí plemena, která jsou naročnější na výchovu a výcvik psa. Tato plemena vyžadují pevnější ruku, a proto je nedoporučujeme méně zkušeným chovatelům. Též máme psí plemena, která jsou méně problémová a jejichž povaha je méně složitá. Výcvik psa by měl začít od té doby, co si ho jako štěně přinesete domu. Více informací o psech, výchova a výcvik psa naleznete zde. 


Pokud si pořád nejste jisti se správným výběrem psa a máte nějaké dotazy o psech, tak na prodejnách HappyZoo Vám náš odborný personál zodpoví veškeré dotazy o psech.


S pozdravem kolektiv HappyZoo.