Psi a štěňata - Výchova psů

Dobrý den, vítá Vás kolektiv Happy Zoo. Jsme velice potěšeni, že jste se rozhodli načerpat informace o výchově psů právě u HappyZoo.

Zajímá Vás výchova psů?

Výchova psa začína od prvního okamžiku, co si přinesete štěně domů. Většina začínajících chovatelů dělá první chybu, že štěňátku dovoluje vše, co jejich mazlíčka napadne. Co nechcete, aby pes dělal v dospělosti, nesmí dělat ani jako štěně. Výchova psa je velice důležitá a pokud budete pečliví a dodržíte určitá pravidla, tak váš pes Vám bude každodenním oddaným přítelem a věrným společníkem. Bohužel každý den na ulicích vidíme, jak výchova psů probíhá úplně špatně. Místo rázných povelů, které byste neměli často opakovat, lidé na své psi šišlají a zapomínají na povely jako je nesmíš nebo fuj.

Hlavní složkou povelu je barva hlasu, aby pes ihned pochopil, že jeho chování není v pořádku. Ve stresových situacích pak majitelé svého psa neadekvátně trestají nebo ho uklidňují slovy hodný, hodný pejsek. Psi kteří mají špatnou výchovu dorůstají do velmi dominatních jedinců a pak se jejich páníčci podřizují jim a ne naopak.

Co tedy dělat?

Jednuduché povely jako je Sedni!, Lehni!, K noze!, pac a pusu je vhodné učit formou hry a odměn. Nezapomeňte, že štěně nebo mladý pes je schopný se soustředit jen malou chvilku, proto je důležité, abyste ho nechali vydechnout a pak se opět k výchově psa vrátili. Pes Vás musí uznat za vůdce smečky.

Jak si získat tento respekt?

Při výchově psů jsou nejúspěšnější dvě metody. První možnost je sice časově náročnější, ale chovatelé ji užívají častěji, a to je postavit vašeho psa na nižší stupeň hierarchie ve smečce. Vy musíte být v jeho smečce výše postavený, než je on.

Jak výchova psů probíhá tímto stylem?

Než budete psa krmit, najíte se vždy dříve, než pes, občas při krmení vezměte pejskovi misku a po chvilce mu jí zase vraťte,když jdete psa venčit, tak vždy vyjděte ze dveří jako první, choďte pejskovi do pelíšku a občas mu vezměte nějakou hračku a po chvilce mu jí zas můžete vrátit. Výchova psů dle druhé metody je fyzického typu. U této metody doporučuje HappyZoo využít nákup odborné publikace, které máme na prodejnách HappyZoo skladem.

Pokud si nebudete vědět rady, jak výchovu svého psa správně provádět, tak je důležité, abyste přišli k nám do obchodu HappyZoo a náš odborný personál Vás vyslechne a pokusí se Vám výchovou psa poradit. Výchova psů je pro nás důležitá, abyste byli štastní a spokojení Vy i Váš pes, každý spokojený zakazník i jeho spokojený pes je pro nás v HappyZoo radostí.


Kolektiv HappyZoo