Agility

Agility


Dobrý den vítá Vás kolektiv Happy Zoo. Jsme velice potěšeni, že čerpáte informace o psech u nás.


Zajímává Vás agility?

Agility je z anglického slova hbitost, je to sport podobný koňskému parkuru. Agility můžete provozovat téměř s každým psem, některá plemena psů jsou však na agility vhodnější než ostatní. Agility můžete dělat rekreačně nebo závodně, což znamená jezdit se svým pejskem na soutěže.

Agility se rozděluje na tři kategorie: agility small ( pro menší plemena), agility medium (pro střední plemena), agility large (pro velká plemena). Tratě agility mívají mezi 12 až 20 překážkami, trať staví rozhodčí. Někdy jsou tratě techničtější, psovod je zhruba na stejném místě a pohybuje se jen pes. Pak bývají fyzické tratě, kde psovod běhá vedle svého psa.

Pravidla agility?

Psovod se nesmí svého psa při závodu dotknout a nemá ani vodítko. Psovod dává pouze slovní povely, hodnotí se čas překonání tratě a trestné body. Agility rozdělujeme na agility A1 – tato kategorie je pro začátečníky, agility A2 – tato kategorie je pro pokročilejší zavodníky, agility A3 -  je už závěrečná kategorie do které musíte splnit určité podmínky, které vyžadují  velkou zdatnost psa i psovoda. Doufáme, že Vás agility zaujalo a kolektiv HappyZoo Vám přeje hodně zábavy a úspěchů s tímto sportem. Na prodejnách HappyZoo si můžete objednat veškeré potřebné vybavení pro agility.

S pozdravem kolektiv HappyZoo

Zobrazit klasickou verzi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ: Klikněte ZDE
Rozumím.Více informací